Koniec Bojkotu Hokejistov

Autor: Róbert Lešš | 29.12.2015 o 19:09 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  125x

Šéf SZĽH sa podpisom zaviazal, že presadí konanie mimoriadneho kongresu do konca júna 2016 tak, aby sa na ňom konali nové voľby funkcionárov SZĽH podľa demokratických stanov.

Bratislava 28. decembra  Prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Igor Nemeček a Michal Handzuš v mene bojkotujúcich reprezentantov v pondelok ráno spoločne podpísali Verejný záväzok a ukončili tak patovú situáciu v slovenskom hokeji. Šéf SZĽH sa podpisom zaviazal, že presadí konanie mimoriadneho kongresu do konca júna 2016 tak, aby sa na ňom konali nové voľby funkcionárov SZĽH podľa demokratických stanov. V prípade, že sa kongres a voľby neuskutočnia, Nemeček sľúbil, že 30. júna 2016 odstúpi z funkcie.

Bojkot národného tímu zo strany približne 50 popredných slovenských hokejistov na čele s Handzušom by sa týmto krokom mal skončiť. Hráči verejný záväzok prezidenta SZĽH vítajú a vyhlásili, že sú k dispozícii reprezentačnému trénerovi Zdenovi Cígerovi. "Som veľmi rád, že som v nedeľu na obed dostal návrh na Verejný záväzok. Je v súlade s naším návrhom Memoranda a len potvrdzuje moje slová, ktoré som povedal v septembri tohto roku. Už vtedy som sa totiž verejne zaviazal, že pokiaľ nebude mimoriadny kongres do konca júna 2016, 30. júna abdikujem," uviedol Nemeček na pondelkovej tlačovej konferencii na pôde SZĽH. "Zmeny stanov sa uskutočnia bez ohľadu na Zákon o športe. Po Rade SZĽH, ktorá sa uskutoční po májovom svetovom šampionáte, zvolám mimoriadny kongres, kde sa rozhodne o ďalšom smerovaní slovenského hokeja. Budú na ňom už len delegáti, ktorí budú mať právo hlasovať a voliť podľa nových stanov, čiže len delegáti z klubov a združení, žiadne komisie ani výkonný výbor. Som rád, že sme dohodu podpísali ešte pred koncom roka."

Nemeček verí, že sa turbulentná situácia, ktorá panovala od júna, teraz upokojí. "Po uplynulých dvoch turnajoch už bude môcť reprezentačný tréner Cíger siahnuť do hlbšieho portfólia hráčov, ktorí mu budú k dispozícii na februárovom Slovakia Cupe a potom v apríli v príprave na MS," povedal Nemeček a dodal, že Handzušov návrh konzultoval s členmi Výkonného výboru SZĽH. Neprezradil však, či sa bude v nových voľbách uchádzať o opätovné zvolenie do prezidentskej funkcie: "Ešte je skoro o tom hovoriť, či budem znovu kandidovať. Teraz doťahujeme iné veci."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?